banner480

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yeni uygulama

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki ücret toplama istasyonlarına, HGS etiketi ve OGS cihazını aynı anda algılayabilecek Serbest Geçiş Sistemi kurulması için gerekli çalışmalara 20 Nisan'da başlanacak.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yeni uygulama

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün de ücret toplama istasyonlarına, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi ile Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) cihazını aynı anda algılayarak geçiş yapılmasını sağlayacak olan Serbest Geçiş Sistemi kurulum çalışmalarına başlanması için 20 Nisan tarihi belirlendi.
 
Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından uygulanacak yeni sistemle otoyol ve köprü geçişlerinde kolaylık sağlayacak olan Serbest Geçiş Sistemi'nin kurulması için çalışmalar başlıyor.
Bu kapsamda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de Serbest Geçiş Sisteminin kurulması için 20 Nisan'da çalışmalar başlayacak. Trafik akışında herhangi bir sorun yaşanmaması için tadilat yapılırken, dört gişeden hizmet verilecek. Söz konusu çalışmaların, 15 Temmuz'da tamamlanması planlanıyor.

HGS etiketi ile OGS cihazını aynı anda okuyabilecek sistemde, geçiş ücreti sürücünün hesabından otomatik düşecek. Sürücülerin şerit değiştirmeden geçiş yapmalarını sağlayacak yeni sistemin sorunsuz işlediğinin belirlenmesinin ardından kurulduğu yerlerdeki HGS ve OGS gişeleri yıkılacak.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Serbest Geçiş Sistemi kurulumu sonrasında geçişler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde olduğu gibi şerit farkı olmadan sağlanacak.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmalar, ASELSAN ve PTT AŞ tarafından gerçekleştirildi. Serbest Geçiş Sistemi, söz konusu köprü ve istasyonlarda kullanılmaya başlandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482