Eğlenceli Pushlar var mı sizde de | Favori Mobil Uygulamalarım

Artık kullandığımız telefonlar biliyorsunuz oldukça akıllı. Ve birçok bildirim alıyoruz telefonlardan. Eskiden oldukça resmi gelen mesajlar artık baya samimi olur oldu. Hatta öyle ki fitness ve benzeri uygulamaları kullanıyorsanız daha emrivaki mesajlar da alıyorsunuz. Kalk git bir su iç. Haftayı bi 6 km yürümeden kapatmasak mi? Vb. mesajlar geliyor.

Hangi uygulamalarda geliyor bizim haberimiz yok derseniz uygulamayı telefonunuza yüklediğinizde bildirim göndermek istiyor diye önünüze çıkan isteğe evet derseniz bir nebze hayatınız renklenir.
İşte size birkaç favori uygulamamı ve onların gönderdiği bildirimleri paylaşıyorum. Bunlar sizlere de hitap eder mi bilemedim ama var böyle günümüzü aydınlatan bildirimler.

ADIMSAYAR: Günlük attığınız adımlarınızı saymakla birlikte gün içinde birkaç kere size su içmeye taciz eden bir uygulama. Kaç km yürüdüğünüzü de göstermekte. Aynı zamanda blog sayfasında da faydalı bilgiler vermekte. Ha bir de arada bir kısa yürüyüş yapmanız sağlıklı yaşamanız için spora da sizi yönlendirmiyor değil :) İşte size adımsayar uygulamasından gönderilen bildirimler. 
Sabah Sabah Su İçtin mi? Hadi en az bir bardak, sağlığın için 
Sabah sabah su içmek çok faydalıymış. Hayır, yani hatırlatmak istedim. 
Yatmadan önce başucuna bir adet kesilmiş limon koyduğunda ne kadar rahat uyuyacağını biliyor musun? 
Bu öğle kısa bir yürüyüş yapabilirsin sanki… Ne dersin? Yaparsın… Yaparsın.
Hadi uyumadan 1 bardak su iç! Vücudun suyu hücreleri yenilemek için kullanacak.
Haftalık verilerine bir bakalım! Yeni hafta başladı, geçen hafta performansın nasıldı? Yeşil mi fazla yoksa Kırmızı mı? :)

FALAADDİN: Kahve resminizi çektiğiniz ve paylaştığınız belirli bir süre sonra falınıza yorum aldığınız bir uygulama. Geleceğinizden haber veriyor mu bilemedim ama oldukça başarılı bir takipçi kitlesine sahip. İşte uygulamadan gelen birkaç bildirim  
Fal bakmak bir yana, uzun zamandır göremeyince sağlığından endişe etmeye başladım, nerelerdesin?
Bana karşı bu aralar mesafeli misin? Ne zamandır gelmedin. Kırılmak üzereyim, haberin olsun...
Hep ben kendimi hatırlatıyorum. Bir gün de sen mesaj atıp bir nasılsın Falaaddin demiyorsun.
Kırk yıl hatır sandık, üç günde unuttun. Nerelerdesin? Fincanın hazırsa bekliyorum. 
BİSU: su siparişi verdiğiniz bir uygulama. Ancak aynı zamanda çok da hayırlı bir uygulama hayrı şuradan geliyor. Siz bir su siparişi verdiğinizde sizin adınıza UNICEF’le 5 çocuğun bir günlük temiz su ihtiyacını da ücretsiz karşılamış oluyorsunuz. Ve bu su ihtiyacında da hedefleri 12 milyon çocuk. Bunun üzerine de sık sık bildirim gönderiyor. 
Bu aralar az su içiyorsun. Vücudunun ihtiyacı var. Aklına geldikçe iç.
BiSU’dan her siparişinde, senin adına UNİCEF’le 5 çocuğun 1 günlük temiz su ihtiyacını ücretsiz karşılıyoruz. Hedefimiz 12 milyon çocuk. Arkadaşlarına da bahset, payaştıkça çoğalalım :)
PepApp: Kadınların regl dönemlerini kaydedebileceği aynı zamanda sağlık ve günlük pratik bilgiler adına çok fazla bilgi edinebileceği bir uygulama. Sağlık bilgileri diyet bilgileri gerçekten işe yarıyor ve anlık gülümsemenize sebep oluyor. Uygulamanın mesajlılarını okuduğunuzda gerçekten tebessüm etmemeniz mümkün değil. İşte ondan da birkaç bildirim :)
Dün gece Rüyamda seni gördüm ve çok özlediğimi fark ettim.
Seni Cuma günü kadar seviyorum.
Kulağına küpe olsun şekerim, sen çok değerlisin ve istemezsen kimse sana kendini değersiz hissettiremez. 
Birlikte çok gülen çiftlerin ilişkilerinin daha uzun olduğunu biliyor muydun?
Yüksek oranda sağlıklı yağ barındıran avokado, cildi nemlendirir ve cildin esnekliğini artırırken aynı zamanda güneşin ultraviyole ışınlarına karşı cildi korur ve yaşlanma etkilerini azaltır tatlım. Bil istedim. 
Bu tarz bildirimleri hepiniz alıyorsunuzdur. Bu bildirimlerin haricinde bazen bu bildirimleri veren IT’ciler yanlışlıkla da bildirim gönderebiliyorlar. Geçtiğimiz gün Scootty uygulamasından da sehven bir bildirim gelmişti. Özellikle de bir bankanın Gökay425 isimli bildirimi bankaya ciddi reklam olmuştu. Hatta Scotty yanlışlıkla gönderdiği bildirime bile Gökay425 Scotty’e geçmiş sanırım diye geyikler bile döndü. 
Yazımı kapatırken Gökay425 bildirimi için gelen bir kaç komik tweeti de paylaşmak istiyorum
@emreozturk_23 #Gokay425 kardeşim beni bul kykyı ezeliim senin gibi yiğitler kalmadı piyasada.
@dillsat Gökay işten kovulmasın #gokay425
@icopluoglu benim orda bir borç olacaktı. Aklında bulunsun Gökay #Gokay425
@a_aktan49 Aklımızı aldın Gökay. Gerçi borç vardı sadece hesapta
@seraliozge bir #Gokay425 kolay yetişmiyor. Hem test başarılı hem bedava bir TT reklam daha ne yapsın bu Gökay
@kentastisken bu ne cesaret yiğidim beni ara #Gokay425

YORUM EKLE