banner480

Batman'da aynı sınıftan 10 TEOG birincisi çıktı

Batmanlı öğrenciler bu yıl TEOG sınavlarında büyük bir başarıya imza attı.

Batman'da aynı sınıftan 10 TEOG birincisi çıktı

Batmanlı öğrenciler bu yıl TEOG sınavlarında büyük bir başarıya imza attı.  

'EMEĞİ GEÇEN HERKESİ KUTLUYORUM'

Batman Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, şehir genelinde 60 öğrencinin TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak birinci olduğunu ve bunlardan 16'sının İMKB Belde Ortaokulu'nda eğitim gören öğrenciler olduğunu belirterek, "16 birincinin çıktığı okulumuzdaki 10 öğrencinin aynı sınıfta eğitim görmesi bizi ayrıca gururlandırdı. Emeğe geçen öğretmen ve velilerimizi kutluyorum" dedi.

İMKB Belde Ortaokulu Müdürü Necat Demiral, TEOG'da birinci olan Işıl Canpolat, Yusuf Yapıcıoğlu, Ahmet Şimşek, Abdullah Ardıl Acar, Arjin Canpolat, Mustafa Emir Özel, Mehmet Fatih Ocak, Miray İnci Başaran, Edanur Çetin, Muhammed Talha Gökmen, Cansu Çiçek, Beyzanur Kiper, Şahin Göymen, Gamze Akın, Edanur Özhan ve Seyfullah Binay ve emek veren öğretmenlere teşekkürlerini ileterek, okulun 15 öğrencisinin ise 120 sorunun 119'unu doğru yanıtladığını söyledi.

İMKB Belde Ortaokulu'nun başarısında en dikkat çeken başarı ise 8-C sınıfının oldu. Sınıfta eğitim gören 40 öğrenciden 10'u soruların tümüne doğru cevap verirken, 5 öğrenci 119 doğru, 6 öğrenci ise 118 soruyu doğru yanıtlayarak, büyük başarı elde etti. 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482