ALES'te deneme sınavı sistemi geliyor!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir ALES sınavının bu yıl ilk kez elektronik ortamda yapılacağını ve kişilerin adaptasyonu için öncelikle yine elektronik ortamda deneme sınavı yapılacağını açıkladı.

ALES'te deneme sınavı sistemi geliyor!

ÖSYM Başkanı Profç Dr. Ömer Demir bu yıl ALES sınavının ilk kez elektronik ortamda 11 Şubat'ta gerçekleşceğini söylerken, elektronik ortamda yapılacak sınavın adaptasyonu için 28 Ocak'ta deneme sınavının yapılacağını kaydetti. Adayların alışması için 28 Ocak'ta Ankara Esenboğa e-Sınav Merkezi'nde 'e-ALES Deneme Sınavı' yapılacağını söyleyen Demir; "Kendini denemek isteyen adaylar için de iyi bir fırsat. Deneme sınavı sonuçları hiçbir yerde kullanılmayacak ve 11 Ocak'ta gerçekleşecek e-ALES sınavında hiçbir etkisi olmayacak" şeklinde konuştu.

"e-ALES Deneme Sınavı"na başvuruların bugünden itibaren 18 Ocak 2017'ye kadar yapılmakla beraber, sınav ücreti de 20 lira olarak belirlendi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, başvuruların ÖSYM'nin bugün yayımlanacak duyurusunda yer alan internet adresine yapılacağını aktardı.

Özel İçerik - Hazal ÖZDEMİR

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER