Müjdeli haber! Kelliğe çare bulundu

Güney Kore'nin başkenti Seul'da Yonsei Üniversitesi'nde Profesör Kang-Yell Choi yönetimindeki bir ekip kelliğe çare buldu.

Müjdeli haber! Kelliğe çare bulundu
Güney Kore'nin başkenti Seul'daki Yonsei Üniversitesi'nde Profesör Kang-Yell Choi yönetimindeki bir ekip yeni bir biyokimyasal elde etti. Elde ettikleri bu biyokimyasalı farelerin üzerinde kullandı. Kullanılan bu kimyasal  farelerde 28 günde yeniden büyüme ve vücut onarımı sağladı.

KELLİK TARİH OLUYOR

PTD-DBM adı verilen biyokimyasalın iki proteinin birbirine bağlanmasını engelleyerek çalıştığı aktarıldı. Genelde bu iki protein birbirine bağlandığında vücut onarımını ve yaraların iyileşmesini engellemekte. Bu nedenle Seul'daki Yonsei Üniversitesi'nde Profesör Kang-Yell Choi yönetimindeki bilim insanları, PTD-DBM'in bu istenmeyen durumu engelleyerek dökülen  saçların tekrar normal bir şekilde çıkmasına olanak sağladığını bildirdi. Hatta bu araştırmada PTD-DBM uygulamasında valproik asit kullanıldığında saçların normalden de daha hızlı çıkabildiği gözlemlendi.Araştırmanın baş hekimi Profesör Kang-Yell Choi, "Saç büyümesini kontrol eden bir protein bulduk ve bu proteinin işlevini kontrol ederek saç oluşumunu sağlayan yeni bir madde geliştirdik. Bu yeni maddenin sadece saç kayıplarında değil aynı zamanda zarar görmüş deri ve dokularının tedavisinde de kullanılmasını bekliyoruz,” dedi. 

 
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER