banner480

Çin'de bu da oldu

Çin'de yapılan bir uygulamada ünlü isimlerin hayranları zamanlarını satın alıyor.

Çin'de bu da oldu
BU UYGULAMADA ÜNLÜLERİN ZAMANLARINI SATIYORLAR

Ünlülerin zamanlarının saniye üzerinden satıldığı uygulamada, Çin'in internet üzerinden ödeme yapılmasını sağlayan en büyük uygulaması NetEase kullanılıyor. Şirket, Çin'in ünlü isimlerinden ve menajerlerinden zamanlarını satın alarak uygulama üzerinden satışa çıkarıyor ve satış başına yüzde 3.0 servis komisyonu alıyor.SANİYE BAŞINA 45-60 DOLAR FİYAT BİÇİLİYOR

Müzik, spor, sinema ve oyun sektöründen birçok ünlü ismin yer aldığı uygulamada, saniye başı 45 ile 60 dolar arasında fiyat biçilen ünlü isimlerden satın alınan bir saniye, kullanıcıya yalnızca "mesaj formatında bir cümle yollama hakkı" veriyor. Bir sesli veya görüntülü arama yapmanın 600 saniye satın alarak gerçekleştirildiği uygulamada, ünlü isimlerler ile tanışmak için satın alınması gereken minimum tutar 72 bin saniye olarak belirtiliyor.
Uygulamayla ilgili olarak Şangaylı bir avukat olan Liu Xinyu, şirketin savlarının aksine, "zaman"ın satılabilecek bir madde olmadığını ve bu nedenle borsa kurallarını ihlal ettiğini söyledi. İddiaların üzerine açıklama yapan uygulamanın temsilcileri, piyasada önlem olarak satılan saniyelere üst limit getirildiğini açıkladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482