banner480

Amerika’da çikolatalı sütün nereden geldiği karmaşası

Hem güldüren hem düşündürün bir konu ile karşı karşıya gelen Amerika’da çikolatalı sütün nerden geldiği ile ilgili büyük bir karmaşa yaşandığı ortaya çıktı.

Amerika’da çikolatalı sütün nereden geldiği karmaşası

Gülümseten bir araştırma ile çikolatalı sütün nerden geldiğine dair fikirler ortaya ilginç sonuçlar çıkardı. Amerika nüfusun yüzde 7’sinin çikolatalı sütün kahverengi ineklerden geldiğini sanması büyük şaşkınlığa neden oldu.
 
ABD Süt Ürünleri Geliştirme Merkezi tarafından nisan ayında 18 yaş ve üstü 1000’den fazla yetişkinle birlikte yapılan bir araştırmanın sonuçları hayrete düşürdü. Yapılan araştırmaya katılan kişilerin yüzde yedi gibi büyük bir oranı çikolatalı sütün kahverengi ineklerden geldiğini sanıyor.


  
16 MİLYON YETİŞKİN AMERİKALI AYNI ŞEYİ DÜŞÜNÜYOR

Sanal ortamda gerçekleştirilen araştırmanın tüm ülkeyi temsil edecek türden katılımcılarla gerçekleştirildiği göz önüne alınırsa, çıkan ortalama, 16 milyon 400 bin Amerikalı’nın çikolatalı sütün nasıl yapıldığını bilmediğini ve bunun süt, çikolata ve şeker karışımından değil de ineklerden direk geldiğini zannettiği anlamına geliyor.


 
YÜZDE 48 ORANI İSE NEREDEN GELDİĞİNİ BİLMİYOR

Yapılan araştırmada katılımcıların yüzde 48’i, çikolatalı sütün nereden geldiğiyle ilgili bir fikri olmadığı ortaya çıktı. Çikolatalı süt ile ilgili diğer bir araştırma konusu ise büyüklerin de yüzde 29’unun çikolatalı süt almak için çocuklarını bahane olarak kullandığı belirlendi.
 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482