ABD askerlerinin o fotoğrafları tüm dünyada alay konusu oldu!

Musul’u terör örgütü DAEŞ’ten kurtarma operasyonunun güney cephesinde yer alan Kayyare’deki ABD askerlerinin 'terör korkusu' gösteren fotoğrafları ortaya çıktı.

ABD askerlerinin o fotoğrafları tüm dünyada alay konusu oldu!

Operasyona katılan Irak askerlerine destek vermek için Kayyare'deki hava üssünde konuşlanan ABD askerleri, iki gündür süren DEAŞ saldırılarını ‘yere yatarak’ karşıladı. DEAŞ’ın taarruzu üzerine alarm durumuna geçen üste, askerler, panik ve korku dolu anlar yaşadı. Süren operasyona dair yeni soru işaretleri doğuran görüntüler, ABD askerlerini alay konusu yapacak cinsten.Dün gerçekleşen DEAŞ’ın iki canlı bomba saldırısında, Irak askerlerinin hayatını kaybettiği ve 7 hummer cipin telef olduğu öğrenildi. Cepheye 20km uzaklıktaki Kayyare üssünde Irak, Amerika ve Fransa askerleri bulunuyor. 24 saat top atışı yapılan kampta 40km uzaklıktaki hedefleri vurabilen tam otomatik özel Fransız Sezar topları kullanılıyor. Doktor, mühendis ve güvenlikten sorumlu askerlerin beton duvarlar arasında “yaşam alanı” adını verdikleri odalarda uyudukları askeri kampta, yabancı askerler sahaya inmiyor. Üste nöbeti, dışarıda bekleyen ve yatan Irak askerleri tutuyor.

Öte yandan üsse çok yakın noktalarda terör örgütü petrol kuyularını yakarak koalisyon uçaklarının görüş alanını kapatmaya çalışıyor.

Kayyare’deki üste Irak, Amerika ve Fransa askerleri bulunuyor. ABD ve Fransız askerleri içeride saklanırken nöbeti dışarıda açık hedef halinde Iraklı askerler tutuyor. Diğer yandan da dumanlar ve çatışmalar arasında Iraklılar yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER