banner480

200 yaşına kadar yaşamak isterken öldü

Dünyaca ünlü ABD'li milyarder iş adamı David Rockefeller, uzun yaşamak için elinden gelen her şeyi yaptı ancak 101 yaşında hayatını kaybetti.

200 yaşına kadar yaşamak isterken öldü

Amerikalı milyarder iş adamı David Rockefeller, 101 yıl yaşadı. Uzun yaşamak uğruna 6 kalp, 3 böbrek ve 2 defa da ciğer nakli olan iş adamı, 200 yaşına kadar hayatta kalmak istiyordu. Ailenin sözcülüğünü yapan Fraser P. Seitel, ünlü iş adamının 101 yaşında öldüğünü resmi olarak açıkladı.    
 
Dünya ekonomisindeki yeri yadsınamayacak derecede büyük olan ve istihdam kapasitesi oldukça geniş bir isim olarak bilinen ve Amerikan kapitalizmiyle de tanınan kişilerden biri olan David Rockefeller kronik kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.   
 
200 YAŞINA KADAR YAŞAMAK İSTİYORDU
 
6 defa kalp nakli, 3 defa böbrek ve 2 defa de ciğer nakli operasyonu geçiren David Rockefeller, 100 yaşının doğum gününde yaptığı açıklama ile hafızalara kazınmıştı. Rockefeller açıklamasında, "200. doğum günümü de kutlamak istiyorum" şeklinde konuşmuştu.
 
DAVİD ROCKEFELLER KİMDİR?
 
"Dünya imparatorluğu" ve "Yeni dünya düzeni" gibi söylemleriyle dikkat çeken David Rockefeller,  büyük bir tepki toplamıştır. Rockefeller ailesinin üyelerinden olan Rockefeller, Amerikan İç Savaşında ismini savaş gelirleriyle dikkat çeken ve Standard Oil Company şirketinin kuruculuğunu yapmıştır. Şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğlu, Chase Bank'ın eski başkanı olup şu anda bankanın diğer bir kolu olan JPMorgan Chase'in ortakları arasındadır. New York'ta sayılı zenginlerden biridir. Rockefeller şirketler grubuna üyesi olan Abby, John D. III, Nelson, Laurance and Winthrop isminde beş kardeşi vardır. 2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne 100.000.000 $ bağışta bulunmasıyla dikkat çekti.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482