Ayrılık

Herkesin başına bir kez gelmiştir "Ayrılık" tabi ki gelmedi diyen yalan söyler. Ayrılıp ta görüşmeye tekrar başlamak ise nadiren ama bazı çiftlerin yaşadığı bir durum. 

Geçtiğimiz günlerde tam da bunu konu alan bir oyuna gittim. Oyunun adı da Ayrılıktı :) Oyunculuğunu her zaman çok beğendiğim Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın harika oyunculuğuyla "Ayrılık" tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşuyor.
 
Oyunun yönetmeni Prof. Dr. Semih ÇELENK Behiç Ak imzalı tiyatro oyunu Tiyatroevi tarafından sahneye konuluyor. 
Oyun bir yıl önce ayrılmış bir çiftin bir yıl aradan sonra bir araya geldiklerinde ayrı kaldığı sürede neler yaptığı, yaşadığı olayları anlatmalarını konu alıyor. tabii bunu burada benim anlatmamla değil de izleyerek görseniz samimiyetlerini paylaştıklarında göreceksiniz ne demek istediğimi. "İyi ki dinledik seni de gittik izledik" diyeceksiniz. 
 
Hala birbirlerini seven ve birbirleri hakkında konuştuklarında bir sahiplenme, koruma, kıskanma, anaçlık içgüdüsünü sezeceksiniz. 
 
Oyunda bazı materyaller gerçek olarak kullanılmış. Dürüst olmam gerekirse çok fazla tiyatroya giden biri değilim ama genelde oyunlarda var mış gibi yapılan her şey aslında bu oyunda gerçekten var. Ütüden çıkan buhardan tutun dikiş dikmeye, tavada yumurtadan tutun da mis gibi kahve kokusuna kadar harika bir oyun :)
Sahnede izlerken yaşadıkları bize çok tanıdık geliyor. Ama sanki biz böyle değildik ben böyle yapmam der gibi gülerek izliyoruz. 
 
Oyuncular hakkında kısa bilgi vermek istiyorum. Küçüklüğümden bu yana çok sevdiğim yer aldığı her projesini izlediğim en sevdiğim ve özellikle tavsiye ettiğim Prensesin Uykusu filmi olan Tiyatrocu bir annenin gazeteci oyuncu bir babanın kızı Sevinç ERBULAK ve max 5 dakikalık  bir sahnesini dahi izlemek için tüm filmi sonuna kadar izlediğim Fırat TANIŞ... ayrıca Fırat TANIŞ'ın bu oyundan bağımsız şu anda farklı projeleri de var. "İstanbullu Gelin" dizisinde Adem Sezgin karakterini canlandırıyor. Bir de bir abdal hikayesini anlatan tek kişilik "Gelin Tanış Olalım" oyunu var ki onu da şiddetle tavsiye ederim izlemenizi.
 
Ben bu kadar anlattım ama henüz geç değil gitmeniz için hala sahne alıyor bu harika oyun :) Ayrılık oyununu mayıs ayı içerisinde 24 Mayıs'ta da Çevre Tiyatrosunda izleme fırsatı bulabilirsiniz. 
 
Fırat Tanış'ın tek kişilik oyunu "Gelin Tanış Olalım" ise 22 Mayıs'ta ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde sahnelenecek. 
 
Şimdiden iyi seyirler. 
YORUM EKLE